Жива сучасна бібліотека - БФ Бібліотечна країна організовує читацький клуб «Бібліотечної країни»! Зустрічі проходять в онлайн форматі і доєднатися може будь хто як слухач, або як активний учасник, якщо читав книги і готов прийняти участь в обговоренні. Цього разу під час зустрічі обговорювали дві книги, художню та наукову, яких об'єднує постать визначного українського історика, політичного мислителя й державного діяча ХХ ст. В’ячеслава Липинського:
1. «Забуття» Тетяни Малярчук, Видавництво Старого Лева;
Роман майстерно поєднує історичні та особистісні сюжети. Головна героїня, сучасна жінка, шукає своє місце в житті, паралельно занурюючись у минуле України через історію В’ячеслава Липинського. Твір переплітає особисті переживання героїні з рефлексіями над поняттям пам’яті, ідентичності та забуття. Малярчук порушує глибокі філософські теми: як суспільство ставиться до свого минулого, які спогади зберігаються, а які стираються і яку роль це відіграє у формуванні особистості.
Роман став переможцем літературної премії «Книга року ВВС» у 2016 році.
В аудіоформаті можна послухати у застосунку АБУК за цим посиланням: https://abuk.com.ua/catalog/books/261?web=1
2. «Україна В'ячеслава Липинського» Тетяни Осташко, Видавництво «Темпора».
Ця книга наукова, де вперше до наукового обігу введено значний корпус документальних джерел — зокрема з особистого архіву В. Липинського з Історичного архіву УГКЦ у Римі та Східноєвропейського інституту ім. В. К. Липинського у Філадельфії (США). Книжка оповідає про життя і діяльність В’ячеслава Липинського — ідеолога українського консерватизму. Цей новий напрям української суспільно-політичної думки у міжвоєнний час набув значного поширення в середовищі української еміграції у Західній Європі, Канаді, США, а згодом — Латинській Америці й на західноукраїнських землях.
Гостьова спікерка — Аріна Кравченко, літературна оглядачка УП.Культура.
4 грудня до зустрічі доєдналися представники Костянтинівської центральної міської публічної бібліотеки. Учасники поділилися думкою, що обидві книги доповнюють одну, дозволяючи подивитися на В’ячеслава Липінського як через об’єктив історичних досліджень, так і через художнє осмислення. Дискусія вийшла натхненною та інформативною. Зустріч залишила після себе позитивні емоції, спонукала до глибших роздумів та підкреслила важливість обговорення української історії та літератури. З нетерпінням чекаємо наступної зустрічі!
Немає коментарів:
Дописати коментар